
Laparoskopinės tulžies pūslės akmenligės operacijos
Procedūra
Laparoskopinė tulžies pūslės akmenligės operacija, dar vadinama cholecistektomija, yra minimaliai invazinis chirurginis metodas, kuriuo pašalinama tulžies pūslė kartu su joje susiformavusiais akmenimis. Operacija atliekama per mažus pjūvius pilvo sienoje, įvedant kamerą ir specialius chirurginius instrumentus.
Procedūros taikymo tikslai
Ši operacija atliekama, kai pacientui diagnozuojami tulžies pūslės akmenys, sukeliantys skausmą, virškinimo sutrikimus ar uždegimą (cholecistitą). Ji taip pat rekomenduojama, jei yra pasikartojančios tulžies pūslės problemos ar komplikacijų, tokių kaip latakų užsikimšimas.
Procedūros privalumai
Pagrindiniai laparaskopinės cholecistektomijos privalumai yra trumpesnis gijimo laikotarpis, mažesnis pooperacinis skausmas ir mažesnė randų matomumo tikimybė. Be to, sumažėja infekcijų ir kitų komplikacijų rizika, palyginti su tradicine atvira operacija.
Ką pacientai turi žinoti prieš procedūrą ir po jos?
Prieš operaciją pacientas turi atlikti kraujo tyrimus, echoskopiją ir laikytis gydytojo nurodymų dėl maisto bei skysčių vartojimo. Po operacijos rekomenduojama laikytis lengvos dietos, vengti riebaus maisto, o fizinį krūvį riboti bent kelias savaites. Taip pat svarbu stebėti savijautą ir laikytis gydytojo nurodymų dėl žaizdų priežiūros.
Atvejai po procedūros, kuriais reikia kreiptis į gydytoją
Po operacijos būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei pasireiškia šie simptomai:
-
Stiprus ar stiprėjantis pilvo skausmas, kuris negerėja vartojant vaistus.
-
Aukšta temperatūra ar šaltkrėtis, galintys rodyti infekciją.
-
Gelta (akių baltymų ar odos pageltimas), galinti signalizuoti apie tulžies latakų pažeidimą.
-
Pykinimas, vėmimas ar ilgalaikiai virškinimo sutrikimai.
-
Kraujavimas iš žaizdų, patinimas ar stiprus paraudimas pjūvio vietose.
